Naujienos ir patarimai
2017.12.08

Roletai - pilnas informacijos gidas

 

Roletai arba ritininės užuolaidos - langų uždengimo elementai, naudojami apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių.  Tai yra vienas populiariausių produktų naudojamų langų dekorui ir privatumo kontrolei. Yra daug įvairių roletų medžiagų ir mechanizmų variantų, kurie skiriasi savo techninėmis savybėmis ir išvaizda.

Roletų audiniai gali būti lengvi ir permatomi, tankūs ir pritemdantys, taip pat nepraleidžiantys šviesos arba visiškai atspindintys saulės spindulius. Naudojant grandinėlę, valdymo rankenėlę arba automatinį valdymo mechanizmą, roleto audinys yra suvyniojamas į ritinėlį lango viršuje arba gali būti užfiksuotas tam tikroje padėtyje.

Aliumininiai arba plieniniai roletų profiliai yra montuojami prie lango rėmo, taip pat prie sienos, lubų arba nišoje. Dėl savo universalumo, gero kainos ir kokybės santykio bei praktiškumo, roletai yra naudojami visuose kambariuose ir gali būti pritaikytos prie įvairaus dizaino ir interjero detalių.

 

 

 

 

Pagrindinės sudedamosios roletų dalys ir detalės:

 • Aliuminio arba plieno vamzdis
 • Aliuminio arba plieno kasetė
 • Apatinis profilis
 • Plastikiniai arba metaliniai laikikliai
 • Audinys
 • Reduktorius
 • Valdymo mechanizmas
 • Šoniniai tvirtinimo kronšteinai
 • Šoninės kreipiančiosios

Roletai ir pagrindiniai jų privalumai:

 • Geras kainos ir kokybės santykis
 • Platus dizaino ir audinių pasirinkimas, didelė spalvų ir tekstūrų įvairovė
 • Didelis valdymo mechanizmų pritaikymas ir jų išvaizdos pasirinkimas
 • Puiki privatumo kontrolė
 • Efektyvi saulės spindulių kontrolė ir UV spindulių blokavimas
 • Atsparumas bakterijoms, drėgmei, susidėvėjimui
 • Galimybė pasirinkti papildomus priedus, tokius kaip tinkleliai nuo uodų
 • Nedegūs ir atsparūs deformacijai
 • Lengva valyti ir prižiūrėti
 • Saugus pasirinkimas turintiems vaikų
 • Patogios valdymo galimybės, automatinio valdymo pritaikymas
 • Geros izoliacinės savybės norint sumažinti sąskaitas už kondicionavimą ar šildymą

 

 

Pagrindiniai roletų tipai:

 1. Klasikinės ritininės užuolaidos – jų montavimas yra lengvas ir jos yra pritaikomos prie visų langų tipų.  Standartiniai roletai yra paprastos konstrukcijos, todėl jų tvirtinimas yra paprastas. Jie tvirtinami dviem laikikliais į lango rėmą, sieną arba lubas, roletus nuleidus uždengiamas ne tik pats langas, bet ir visa lango niša. Jie yra valdomi spyruokle, elektriniu mechanizmu arba grandinėle. Dėl paprasto konstrukcijos tipo klasikiniai roletai langams gali būti gaminami iš  visų audinių tipų, o jų plotis ir svoris gali būti išties dideli. Laisvai kabantys roletai yra patikimi ir universalūs.
 2. Kasetiniai – lango uždengimo sprendimas montuojamas tiesiai prie lango rėmo greta stiklo. Juos sumontavus lieka laisva šalia lango esanti palangė arba niša, todėl patalpoje lieka daugiau erdvės. Juos montuojant nėra pažeidžiamas langas, o užtraukus langą, šonuose esančios kreipiančiosios visiškai neleidžia prasiskverbti saulės spinduliams. Jie pasižymi aukščiausia kokybe ir yra ilgaamžiški.
 3. Roletai diena naktis arba dvigubi – gaminami iš dviejų audinių, kurių vienas yra permatomas, o kitas nepermatomas. Valdant mechanizmu audiniai prasilenkia tarpusavyje, taip galima reguliuoti į patalpas patenkantį šviesos kiekį, nepakeliant pačių audinių į viršų. Taip pat diena naktis roletus galima naudoti ir kaip klasikinius standartinius gaminius – susukti juos į ritinėlį lango viršuje. Roletai zebra gali atlikti dieninės ir naktinės užuolaidos funkcijas - patalpą galima pilnai uždemdyti, pilnai pakelti roletą ir įsileisti šviesą arba sukurti norimą prieblandą. Praktiškumu pasižymintys gaminiai suteikia langui lengvumo pojūtį, todėl gali būti pritaikomi įvairiose patalpose.
 4. Roletai glasgard nuo karščio ir saulės – gaminami iš specialaus glasgard audinio, kuris apsaugo kambarį nuo kaitros ir įšilimo. Jie yra gaminami pagal sertifikuotą technologiją – vidinė glasgard plėvelės pusė pritemdo patalpą, o išorinė pusė yra padengta specialiu veidrodiniu sluoksniu, kuris visiškai atspindi saulės šviesą, palaiko optimalią patalpų temperatūra. Šis specialus audinys blokuoja žalingus UV spindulius, taip pat sumažina patalpų įkaitimą. Šis audinys leidžia sutaupyti kondicionavimo išlaidas ir išlaiko patalpas šiltesnes žiemos metu. Šio tipo roletai atitinka Europos Komisijos direktyvos 90/270 EEC Saugos reikalavimus dėl darbo vietų prie monitoriaus. Dėl savo savybių atspindėti saulės spindulius ir išlaikyti mažesnę patalpų temperatūrą šis roletų tipas dažnai naudojamas balkonams, taip pat ir balkono durims, taip pat tinka biurams su dideliais langais.
 5. Roletai screen nuo saulės – vientiso audimo audinio gaminys, audžiamas iš stiklo pluošto siūlų ir PVC. Šis ritininių žaliuzių tipas pasižymi atsparumu ir elastingumu. Tinklelio faktūros audinys leidžia aiškiai matyti vaizdą į lauką, tačiau jie sugeria ir atspindi saulės spindulius ir visiškai sumažina tiesioginių saulės spindulių akinimą. Šie gumuoti roletai ir jų savybės yra ypač skirtingos – priklausomai nuo medžiagos tankumo, audinio tipo ir sugerties bei pralaidos santykio galima pasirinkti labiausiai tinkantį variantą. Verta paminėti ir tai, jog šie audiniai yra nedegūs ir neblunka, taip pat jie gali būti pilnai valomi. Šio tipo gaminiai atitinka Europos Komisijos direktyvos 90/270 EEC Saugos reikalavimus dėl darbo vietų prie monitoriaus, juos dažnai naudoja biurai su dideliais langais.
 6. Šviesai nepralaidūs roletai - jų pagrindinė savybė yra galimybė visiškai užtamsinti langą, net ir šviesiausiu paros metu. Jų išorinė pusė yra padengta stora poliesterio danga, dėl to šie audiniai tampa visiškai neperšviečiami. Jie yra naudojami apsaugai nuo perkaitimo ir intensyviausių saulės spindulių, taip pat ir visiškam privatumo užtikrinimui. Dažniausiai naudojami toms patalpoms, kurios gauna daugiausiai šviesos, taip pat jie tinka ir tiems, kurie miega dienos metu. Blackout roletai yra 100 %  neperšviečiami, nes jų išorinė dalis yra padengta specialia daugiasluoksne poliesterio danga. Svarbu ir tai, jog funkcionalumas yra suderintas ir su estetika – šis langų dekoras puikiai atrodo iš abiejų lango pusių, gali būti įvairių atspalvių ir tonų, todėl tinka ne tik kaip praktiškas sprendimas, bet ir kaip sprendimas interjero dekoravimui. Blackout roletus yra pamėgusios šeimos, turinčios mažų vaikų –  juos užsako į vaikų kambarius.
 7. Roletai stogo langams – šiam tipui yra naudojamas kitokia konstrukcija nei kitais atvejais. Audinys yra labiau ištempiamas ir parenkamas jo pasvirimo laipsnis. Specialios kreipiančiosios prilaiko roleto medžiagą, tam kad išvengti tarpo tarp roleto ir lango. Jie gali būti pritaikyti visų tipų stogo langams, o valdomi yra specialia rankenėlė arba spyruokliniu mechanizmu. Juos galima pasirinktinai užfiksuoti norimoje padėtyje. Stoglangiams galima naudoti tuos pačius audinius kaip ir kitiems gaminiams, todėl galima pasirinkti sau tinkamiausią variantą. Stoglangių roletai tinka plastikiniams ir mediniams langams.
 8. Roletai iš natūralių medžiagų – jų audiniai yra gaminami iš daugelio skirtingų natūralių medžiagų – medžio, bambuko, augalinės kilmės pluošto ir kitų. Audinys būna plonas, o jo išvaizda elegantiška. Gamtos tonų spalvos suteikia patalpos išskirtinumo ir jaukumo. Verta paminėti ir tai, jog ritininės žaliuzės iš natūralaus pluošto dėl savo kilmės gali turėti nedidelį spalvos nevientisumą, taip pat esant didelei drėgmei gali minimaliai deformuotis – patamsėti, pašviesėti arba išsitempti. Vis dėlto visi natūralios kilmės šiaudiniai, bambukiniai, mediniai, nendriniai ir medžiaginiai roletai yra padengti specialiu laku ar kitomis apsauginėmis medžiagomis.
 9. Fotoroletai – tai individualaus dizaino audinio sprendimas, kuomet audinys yra atspausdinamas norimu raštu. Tam yra naudojami specialūs ekologiški dažai ir išgaunama aukšta kokybė. Fotoroletams gaminti yra naudojamos aukštos kokybės ir raiškos nuotraukos. Pasirinkus šį variantą galima sukurti individualų namų stilių.
 10. Iš apačios valdomos ritininės užuolaidos – tai sprendimas plastikiniams langams, kuomet roleto kasetė su valdymo mechanizmu yra montuojama  prie lango rėmo apačioje. Valdant rankenėle medžiaga susisuka žemyn, o dėl specialių kreipiančiųjų lieka prigludusi prie stiklo. Dažniausiai naudojama pirmuosiuose namų aukštuose arba vonios kambariuose.
 11. Lauko roletai arba fasadinės ritininės žaliuzės – montuojami namų išorėje, todėl neužgožia kambario erdvės. Dažniausiai įrengiami individualiuose namuose ar kitose patalpose, priklausomai nuo jų paskirties. Jie yra ne tik svarbi pastato eksterjero detalė, bet ir didina patalpų efektyvumą. Jie efektyviai apsaugo nuo saulės spindulių  poveikio, patalpos mažiau kaista – vasaros metu būna vėsiau, o žiemos metu šilčiau – tuo pačiu mažinamos ir eksplotacinės kondicionavimo ir šildymo išlaidos. Šie gaminiai taip pat apsaugo nuo lietaus, vėjo, triukšmo, korozijos. Fasadiniai roletai valdomi specialia rankena arba automatiniu valdymu su jungikliu arba pulteliu. Tai yra universalus, patogus ir ilgaamžiškas pasirinkimas. Jie gali būti ir didelių gabaritų, taip pat dažnai naudojami terasai, stoglangiams, dideliems langams ir balkonuose.

Roletų audinių klasifikacija:

 • Šviesą atspindintys
 • Šviesą sugeriantys
 • Visiškai užtemdantys
 • Atsparūs drėgmei
 • Padengti teflonu
 • Mažinantys akinimo efektą
 • Atsparūs karščiui
 • Nedegūs (lydymosi temperatūra apie 260°C, o susitraukimo temperatūra aukščiau 150°C)
 • Plaunami 40 laipsnių temperatūroje
 • Lengvai valomi
 • Ploni
 • Stori

 

Saulės šviesos inžineriniai parametrai langų uždengimo elementams:

 1. Regimosios šviesos kiekio sumažinimas
 2. Šiluminės saulės energijos atmetimas (aušinimas)
 3. Saulės energijos perdavimas
 4. Saulės šviesos atspindžio kiekis
 5. Bendras saulės sugerties kiekis
 6. Matomos šviesos perdavimas
 7. Užtemdymo koeficientas

Kokiuose kambariuose yra montuojami roletai?

 1. Miegamajame – dažniausiai yra naudojamos austos ritininės užuolaidos diena naktis švelniais raštais. Taip patalpoje, kurioje ilsimės yra sukuriama natūrali ir jauki aplinka ir užtikrinamas patogus šviesos kiekio valdymas. Taip pat šis pasirinkimas suteikia galimybę įsileisti šviesos dienos metu arba visiškai užtamsinti patalpą einant miegoti. Miegamajam dažniausiai yra rekomenduojama pasirinkti storesnius roletus arba pasirinkti tamsesnius plonesnio audinio gaminius arba derinti juos kartu su naktinėmis užuolaidomis. Svarbu užtikrinti, jog pasirinktas gaminys leistų mėgautis poilsiu ir atgauti jėgas.
 2. Svetainėje – dažniausiai yra pasirenkamos kasetinės ritininės žaliuzės arba dvigubi roletai diena naktis, kadangi abu šie pasirinkimai atrodo estetiškai ir leidžia efektyviai paskirstyti šviesą. Kitas galimas pasirinkimas – medžio, džiuto, bambuko, nendrių ar kitų natūralių medžiagų audiniai, kurie suteikia patalpoms solidumo ir jaukumo. Roletai svetainei turėtų suteikti išskirtinumo ir derėti įvairiame interjere.
 3. Vaikų kambaryje – dažniausiai renkamasi atsparesnius mechaniniam poveikiui audinius arba tuos, kurie mažiau tepasi arba yra lengvai valomi. Roletai vaiko kambariui yra svarbus pasirinkimas, todėl verta pasiteirauti ir pačio vaiko nuomonės.  Šiai patalpai vertėtų rinktis natūralių spalvų tonus arba žaismingų raštų audinius. Turintys mažų vaikų vertina blackout (aklinos tamsos) roletus, kurie vaikų pokaičio ar nakties miego metu leidžia visiškai užtamsinti kambarį, taip užtikrinant gilesnį ir sveikesnį vaiko miegą, o tai leidžia kitą dieną džiaugtis gera vaiko nuotaika ir tuo pačiu patiems geriau išsimiegoti.
 4. Vonios kambaryje – šioje patalpoje dažnai būna drėgniau, todėl dažniausiai naudojamos drėgmei, bakterijoms ir kvapams atsparios medžiagos iš plastiko. Iš plastiko pagaminto roletai voniai yra ilgaamžiški, taip pat jie gali būti lengvai valomi, todėl pasirinkusių šį sprendimą atsiliepimai yra itin geri. Kitas svarbus dalykas vonioje – privatumas, tad žmonės dažnai renkasi roletus valdomus iš apačios, tokiu atveju galima pasislėpti nuo nepageidaujamų žvilgsnių ir tuo pačiu įsileisti norimą šviesos kiekį į patalpą.
 5. Virtuvėje – šioje vietoje reikėtų rinktis patikumus, praktiškus, tačiau ir puikiai atrodančius langų uždengimo sprendimus, kurie derėtų bendrame interjere. Virtuvės langui vertėtų pasirinkti atspasparius temperatūrai, karščiui ir garams sprendimus. Taip pat roletai virtuvei turėtų būti ir lengvai valomi – galima pasirinkti skalbiamus, plaunamus rankomis, antibakterinius audinius. Tinkamiausias variantas šiai namų daliai būtų puikiai apsaugantis nuo saulės ir suteikiantis jaukumo gaminys pasižymintis savo funkcionalumu.

Kaip išsirinkti roletus? Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Roletai ne tik atlieka savo tiesioginę lango uždengimo funkciją, bet ir yra svarbi namų interjero detalė. Tinkamai pasirinkti ir tarpusavyje derantys gaminiai gali suteikti namams jaukumo ir išskirtinumo. Galima rinktis iš didelės spalvų ir tonų paletės, pasirinkti iš audinių raštų kolekcijos.  Taip pat gali skirtis mechanizmo tipas ir išvaizda. Jei norima roletų apačią galima apsiūti dekoratyvia medžiaga, taip suteikiant individualumo ir priderinant prie kambario klasikinio ar modernaus interjero. Dėl plataus asortimento kartais gali būti sunku išsirinkti geriausią sprendimą, todėl prieš renkantis yra svarbu apsvarstyti keletą dalykų.

 

Renkantis langų uždengimo sprendimus svarbiausia atsižvelgti į šiuos dalykus:

 • Funkcionalumas
 • Privatumo kontrolės galimybės
 • Šviesos srauto kontrolė
 • Audinio tipas
 • Medžiagos priežiūra
 • Kambario tipas

Pirmiausia reikėtų įvertinti bendrą patalpos dizainą – baldus, sienų ir grindų spalvas, smulkias interjero detales ir bendrą jų visumą. Jūsų pasirinktas gaminys turėtų ne tik tikti prie kambario, bet ir jį papildyti, derėti su bendra interjero vizija, suteikti jam jaukumo, išskirtinumo, elegancijos. Taip pat svarbu nuspręsti kaip gaminys bus montuojamas – prie lango, lubų ar sienos. Jei norisi, jog erdvė prie palangės liktų laisva ir galėtumėte laisvai darinėti langus – rekomenduojama rinktis prie lango priglundančius kasetinius roletus, bet įvertinkite kiek gali atsidaryti langas ir kaip kasetė remsis į lango nišą. Kitas svarbus dalykas – praktiškumas. Svarbu atsižvelgti į šviesos kiekį, patalpos sąlygas, naudojimo dažnumą, buitinės technikos naudojimą kambaryje, patalpų šiluminę varžą ir kitus dalykus. Galima rinktis šviesai pralaidžius audinius ir turėti didesnį šviesos kiekį net ir užtraukus roletus arba galima rinktis audinius pasižyminčius šviesai ir šilumai nepralaidžiomis savybėmis.

 

Svarbus dalykas yra ir matomumas pro uždengtą langą, todėl prieš renkantis konkrečią medžiagą, vertėtų ją pridėti prie lango ir praktiškai įvertinti matomumo kokybę. Taip pat verta atsižvelgti ir į medžiagos priežiūros galimybes – labiausiai vertinami yra impregnuoti ir kokybiški audiniai, kurie apsaugo nuo dulkių kaupimosi ir išsitepimo. Ritinines žaliuzes su atspariais audiniais galima siurbti, valyti mikropluošto audiniu arba kempinėle. Nėra visiems vienodai galiojančių taisyklių ar universalių patarimų, koks sprendimas yra tinkamiausias kiekvieniems namams. Nežinant visų detalių, lango matavimas ir optimaliausio sprendimo pasirinkimas gali būti varginantis, būtent todėl taupant savo laiką bei išvengiant brangių klaidų pasirenkant yra rekomenduojama kreiptis konsultacijos į specialistus. Atvykę į namus, jie tiksliai išmatuos langų konstrukcijas, įvertins situaciją, papasakos apie skirtumus ir pasiūlys keletą variantų, taip pat patars kaip naudotis gaminiais ir juos prižiūrėti ar atsakys į kilusius klausimus. Verta paminėti ir tai, jog svarbu atsižvelgti į kainą – dažnai prekybos vietose skelbiamos įvairios nuolaidos ir akcijos, todėl prieš perkant verta pasidomėti geriausiais pasiūlymais rinkoje ir pasidomėti, kurios medžiagos ir mechanizmai yra kokybiškesni, kuriems šiuo metu taikoma akcija ir jie kainuoja pigiau.

 

Padėti išsirinkti sau tinkamiausią sprendimą gali padėti ir testas, kurį galite atlikti čia:

TESTAS: KĄ IŠSIRINKTI LANGAMS - ROLETUS, ŽALIUZES AR ROMANETES?

 

Roletų dekoravimo pasirinkimai:

 • Įvairios formos apatiniam kraštui
 • Galimybės pasirinkti profilio spalvą, tipą, formą ir dizainą
 • Dekoratyvūs poliai apatinio krašto įdėklui
 • Galimybė apsiūti roletų kraštus papildomomis medžiagomis
 • Tinka mažiems, vidutiniams ir dideliems langams
 • Galimybė priderinti gaminius nestandartiniams langams
 • Spalvų derinimas
 • Spalvotos valdymo grandinėlės
 • Dekoratyvinės traukimo virvelės
 • Galimybė suapvalinti stiklajuostes – pasvirusios 90, 45 ar 16 laipsnių
 • Tekstūriniai, šilkiniai, tekstiliniai, žakardiniai, medvilnės, lino natūralūs, raštuoti, įvairių piešinių, raštų, figūrų, linijų ir figūrų audiniai

 

Roletų keitimas ir atnaujinimas

Dažniausiai roletai langams keičiami dėl dviejų priežasčių – nusidėvėjimo arba interjero atsinaujimo. Roletų nusidėvėjimas daugiausiai priklauso nuo naudojimo intensyvumo, aplinkos sąlygų – šviesos intensyvumo, drėgmės, dulkių kiekio, dėl prikibusių uodų ar kt. vabzdžių dėmių. Atsinaujinti dėl skonio dažniausiai nusprendžiama pasikeitus namų stiliui arba atsiradus naujų interjero detalių.

Dažniausiai pasitaikančios problemos susijusios su nusidėvėjimu yra audinio suplyšimas, susilankstymas, nublukimas arba mechanizmų sutrikimai. Vidutinė naudojimo trukmė yra tarp 7 ir 10 metų – po tiek laiko ruloninės žaliuzės dažniausiai yra keičiamos naujomis. Viena iš alternatyvų – galimybė palikti seną mechanizmą ir atsinaujinti tik audinį. Tai išties praktiškas ir geras būdas atsinaujinti, kadangi roletų mechanizmai yra patvarūs ir greitai nesusidėvi, o roletų audinio keitimas kainuoja maždaug tik pusę gaminio kainos.

Kita priežastis, kai nusprendžiama, jog reikalingi nauji roletai – tai pakitę poreikiai arba skonis. Kartais norisi pakeisti namų interjero dizainą, pakeisti spalvas, kartais senieji langų uždengimo sprendimai nesiderina prie aplinkos po atlikto remonto arba pakeitus baldus.

 

Roletų remontas - pagrindiniai darbai:

 • Audinių siaurinimas, trumpinimas
 • Audinių keitimas, atnaujinimas, modernizavimas
 • Profilio keitimas
 • Pavarų remontas
 • Valdymo mechanizmų tvarkymas
 • Avarinis atidarymas
 • Medžiagų keitimas
 • Laikiklių remontas
 • Reduktorių remontas

Kiti dalykai, kuriuos verta žinoti apie roletus:

 1. Jei planuojate uždengti labai didelį langą, keli roletai gali būti efektyviau nei vienas didelis gaminys, nes dėl didelio ilgio jis gali šiek tiek sukristi arba jį gali būti sunku pakelti
 2. Kuo arčiau stiklo yra roletas, tuo labiau padidinama izoliacijos kokybė. Termoizoliacines savybes gali padidinti storesni ir sunkesni audiniai, taip pat sertifikuoti audiniai, sugeriantys saulės spindulius
 3. Jei turite mažų vaikų, valdymo grandinėlę verta pasigaminti trumpesnio ilgio arba pakabinti aukščiau nuo grindų, o dar geriau – naudoti virvutę laikantį laikiklį. Tokiu atveju galima apsidrausti nuo galimos nelaimės, kai vaikas gali apsijuosti virvute aplink kaklą.  Taip pat yra patariama naudoti fiksuotas rutulinės grandinėlės įtempimo sistemas, baldus vaikų kambaryje perkelti toliau nuo valdymo mechanizmų. Taip pat vaikų apsaugai galite pasirinkti specialų valdymo mechanizmą arba spyruoklinį valdymo variantą
 4. Renkantis roletus geriausia yra žiūrėti kuo didesnius pavyzdžius – tokiu atveju galėsite geriau įvertinti, kaip pasirinktos medžiagos atrodys kambaryje
 5. Niekada nesirinkite pirmo patikusio roleto – egzistuoja daug skirtingų tipų, rūšių, raštų, spalvų ir tonų variacijų, tad konsultacijos metu geriausia yra peržiūrėti kelis variantus ir palyginti patikusius audinių pavyzdžius

Kaip išmatuoti langus roletams teisingai?

 • Jei Jūsų pasirinkimas yra kasetėje prie pat lango montuojami roletai : horizontaliai ir išilgai išmatuokite atstumus tarp išorinių stiklajuostės kampų, pasirinkite kuo artimesnį atstumą.
 • Jei Jūsų pasirinkimas yra klasikiniai laisvai kabantys roletai (be kasetės): išmatuokite lango plotį ir pridėkite po 4 cm į kiekvieną pusę, tuomet išmatuokite lango aukštį ir pridėkite po 7 cm į kiekvieną pusę.

Techniniai išmatavimai, kuriuos įvertina roletų meistras prieš perduodamas užsakymą į gamybą:

 • Atstumas tarp lango stiklajuosčių išorinių kampų (iš vidaus)
 • Atstumas tarp lango stiklajuosčių vidinių kampų (iš vidaus)
 • Roleto mechanizmo (ne audinio) plotis
 • Atstumas tarp lango stiklajuosčių išorinių kampų (iš lauko pusės)
 • Gaminio matmenys

 

 

Internetu prekiaujamų iš anksto pagamintų roletų standartiniai dydžiai ir matmenys (cm, plotis, aukštis)

50x130, 50x140, 50x150, 50x150

60x130, 60x140, 60x150, 67.5x150, 60x190, 60x200

70x130, 70x140, 70x150, 70x190, 70x200

80x130, 80x140, 80x150, 80x170, 80x190, 80x200

100x90, 100x120, 100x140, 100x160, 100x180, 100x190, 100x200

120x90, 120x120, 120x140, 120x150, 120x160, 120x180, 120x190, 120x200

140x100, 140x120, 140x160, 140x180, 140x190, 140x200

160x120, 160x140, 160x180, 160x190, 160x200

180x160, 180x180, 180x190, 180x200, 180x220

200x190, 200x200, 200x220, 200x250

 

Individualiai gaminamų roletų dydžiai:

 1. Maksimalus ilgis: 4 metrai
 2. Maksimalus plotis: 4 metrai

Standartiniai kronšteino ir kontrolinio įtaiso gyliai:

 • 32 mm skersmens - smaigo korpusas 6,2 cm, plotis mažesnis nei 2 metrai
 • 32 mm diametro - cilindro viršutinė dalis 4.9 cm, plotis mažesnis nei 2 metrai
 • 40 mm skersmens - smaigo korpuso fiksacija 6,8 cm, plotis nuo 2 iki 3 metrų
 • 40 mm diametro - cilindro aukštis 7.3 cm, plotis nuo 2 iki 3 metrų
 • 45 mm diametro - cilindro viršutinis gnybtas 8,1 cm, plotis nuo 2 iki 3,0 m
 • 45 mm skersmens - smaigo korpusas 8,3 cm, plotis nuo 2 iki 3,0 m

Elektriniai roletai ir automatinis valdymas

Automatiniai roletai – tai inovatyvus automatikos sprendimas, kuomet langų uždengimo produktai pakeliami mechaniniu varikliu naudojant automatines pavaras. Jų valdymas yra išties nesudėtingas – naudojantis jungikliu arba nuotoliniu radijo pulteliu iš bet kurios namų vietos galima pakelti, nuleisti ar užfiksuoti roletus norimoje padėtyje automatiškai.

Automatizuotas roletų valdymas – tai aukštas kokybės, komforto ir patogumo produktas gyvenamajam būstui. Išmanaus automatinio valdymo sprendimus galima rinktis iš keleto variacijų – skiriasi automatizuoto valdymo būdai, mechanizmai, konstrukcijos, maitinimo šaltiniai, garso lygis ir greitis. Automatiniams sprendimams galima integruoti oro, temperatūros, šviesos ar vėjo kontrolės daviklius. Taip pat galima nustatyti valdymą iš mobiliųjų įrenginių aplikacijų, internetu, arba prijungti variklius prie bendros protingo namo sistemos arba užprogramuoti veikimą tam tikrais laiko intervalais, režimais, scenarijais ar funkcijomis.

 atgal
Naujienos
Sprendimas: Coral Solutions