Turite klausimų?

550.000 uždengtų langų

30 metų patirtis

730 d. garantija

Tiesiai iš gamintojo, be tarpininkų

Kaip išsirinkti markizes?

-gardūs pusryčiai gryname ore;
-ilgi pokalbiai su draugais terasoje;
-mėgstamos knygos skaitymas lauke;
-meditacija ir saulės bei gryno oro vonios;
-lauke kepamų mėsos gardėsių laukimas;
-mėgiamo filmo ar serialo žiūrėjimas gryname ore.

 

Turbūt sutiksite, kad visi šie užsiėmimai terasoje sukelia tik teigiamas emocijas. …ir tai tik keletas malonių laiko praleidimo variantų Jūsų terasoje.

 

Visi šie malonūs užsiėmimai bus tikrai malonesni terasoje, kurioje yra kuo užsidengti nuo į akis spiginančios saulės. Terasos markizės apsaugos nuo kaitrios bei akinančios saulės, lengvo lietaus, o kartais ir nuo smalsių žvilgsnių.

Kasetinė markizė didelei kiemo terasai

Renkantis markizę svarbu atkreipti į šiuos aspektus:

-markizės valdymas;
-markizė su kasete ar be kasetės;
-markizės audinys;
-markizės plotis ir gylis;
-markizių priedai;
-markizės gamintojas;
-garantija markizei;
-markizės atsarginės dalys;
-markizės išvaizda, dizainas;
-markizės surinkimas, tvirtinimas, montavimas.

Markizė su kasete terasoje kavinėje

Markizės valdymas

Markizės yra valdomos rankiniu arba elektriniu būdu. Be abejo, pageidaujantys didesnio komforto renkasi elektrinį valdymą – tokiu atveju reikėtų pasirūpinti, kad prie markizės montavimo vietos būtų atvesti elektros maitinimo laidai.

 

Maksimalaus komforto variantas – automatinis markizės valdymas pagal šviesos, temperatūros ar vėjo jutiklius. Ypatingai atkreiptume dėmesį į vėjo jutiklius – dėl šių didesniam vėjui jautrių jutiklių būsite tikri, kad Jūsų palikta ištraukta markizė pati susiskleis staiga sukilus vėjui. Tai ypač aktualu vėjingesnėse bei atviresnėse vietose gyvenantiems.

 

Pasirinkus ekonomiškesnį rankinį markizės valdymą reikėtų atkreipti dėmesį, kad privalėsite užtikrinti, kad tik pakilus vėjui patys suskleistumėte savo markizę, kitu atveju stipresnis vėjas gali apgadinti Jūsų markizę.

Markizės valdymas kainos Klaipėda

Markizė: su kasete ar be kasetės

Rinkdamiesi markizę turėtumėte apsispręsti, ar rinksitės kasetinę markizę ar be kasetės.

 

Kasetinės markizės išsiskiria tuo, kad suskleidus markizę jos audinys susisuka ir pasislepia kasetėje, kuri saugo audinį nuo saulės, vėjo, lietaus, dulkių, rudeninių lapų ir pan. Turėdami kasetinę markizę, rečiau rūpinsitės markizės audinio valymu, rudeninių lapų pūtimu nuo pačio markizės audinio ir pan.

 

Ekonomiškesnėse bekasetinėse markizėse susuktas audinys nėra apsaugotas, todėl dažniau teks rūpintis markizės audinio valymu, lapų, dulkių nupūtimu ar pan. Netgi rekomenduotina bekasetes markizes žiemą nusikabinti, todėl turėkite omenyje, ar pageidaujate markizės nuėmimo bei uždėjimo proceso 2 kartus per metus.

Markizės audinys

Atkreipkite dėmesį, kiek ir kokius audinius galite rinktis. Svarbu ne tik išsirinkti Jums gražiausią spalvą, kuri derėtų prie Jūsų namo, terasos, bet nemažiau svarbu – nuspręsti, kokių savybių audinio Jums reikia.

 

Jei planuojate, kad išskleista markizė Jus saugos ir nuo nestipraus lietaus – patartina rinktis tankesnius impregnuotus audinius. Turėkite omenyje, kad esant didesniam vėjui markizė turi būti suskleista, todėl įvertinkite, kiek Jūsų gyvenamojoje vietoje paprastai būna lietaus be stipresnio vėjo.

 

Rinkdamiesi audinį atkreipkite dėmesį į šiuos rodiklius: UV – procentai nurodo, kiek audinys blokuoja kenksmingus ultravioletinius saulės spindulius; Gtot – keoficientas, nurodantis saulės energijos pralaidumą; audinio tankis.

 

Markizių audiniai skiriasi ir šiais parametrais: padengimu (idealiausia, kad jis būtų padengtas teflonu), spalvų atsparumu, atsparumu vandeniui, tempimui, plyšimui. Sertifikuoti ir patikimi markizių gamintojai pateikia šiuos duomenis. Jei tokių duomenų nerandate – vertėtų suabejoti markizių audinių gamintojo patikimumu.

 

Čia galite rasti „Laurestos“ parduodamų markizės audinių parametrus bei nuotraukas: https://www.lauresta.lt/markiziu-audiniai/

Markizių spalvos akcijos Vilniuje

Markizės plotis ir gylis

Rinkdamiesi markizės dydį, turėtumėte apsispręsti, ar markizė turi dengti visą terasą, ar tik dalį jos. Tai nuspręsti gali padėti pačio namo bei tarasos padėtis saulės atžvilgiu.

 

Turėkite omenyje, kad, kuo platesnė ir gilesnė markizė, tuo labiau ją reikės saugoti nuo stipresnio vėjo, o esant tik rankiniam valdymui – tuo daugiau pastangų ir laiko reikės ją išskleisti.

 

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į išskleistos markizės palinkimo kampą – šis kampas, priklausomai nuo gamintojo, gali būti keičiamas. „Laurestos“ parduodamose markizėse pagal nutylėjimą būna užfiksuotas 15 laipsnių kampas (gamintojas nurodo, kad pasvirimo kampas, priklausomai nuo markizės rūšies, daugeliu atvejų gali būti 5-40 laipsnių, keliuose išskirtiniuose modeliuose – 5-85 laipsnių).

Markizės išvaizda, dizainas

Markizės estetinis vaizdas – ne ką mažiau svarbesnis aspektas. Rinkoje yra įvairių formų, dizaino markizių, todėl tikrai galite išsirinkti tinkamiausią Jūsų terasai, namui.

 

Apsispręsti gali padėti ir markizių fotogalerija – atkreipkite dėmesį, kaip atrodo Jus dominančios markizės kitose terasose, pasidomėkite, kiek pardavėjas turi tokių nuotraukų.

Markizės gamintojas

Atkreipkite dėmesį, kas yra tikrasis markizės gamintojas, kokioje šalyje ji gaminama, surenkama.

 

Rinkoje apstu pigesnių kiniškų markizių variantų – šios markizės, iš pirmo žvilgsnio, leidžia sutaupyti pirkimo momentu, bet ilguoju laikotarpiu per visą produkto eksploatacijos laiką gali tekti papildomų išlaidų:-sugedus markizei gali tekti pirkti naują markizę, nes nerasite atsarginių dalių;

 

-dažnu atveju kiniškų markizių pardavėjai yra nepastovūs, nestabilūs, todėl galite susidurti su situacija, kad pigią (greičiausiai – kinišką) markizę pardavęs asmuo ar įmonė „dingo“, todėl nėra kam užtikrinti net garantinės priežiūros.

Markizės surinkimas, tvirtinimas, montavimas

Prieš pirkdami markizę numatykite, kurioje vietoje montuosite ją. Geriausa markizę tvirtinti prie tvirčiausio įmanomo pagrindo – išorinės sienos.

 

Rekomenduotina dėl tvirtinimo iš anksto pasikonsultuoti su profesionalu. Didesnę patirtį turintys montuotojai iš patirties patars, kaip ir kur geriausia tvirtinti markizę. Jei įsigysite bekasetinę markizę, turėkite omenyje, kad šaltuoju laikotarpiu rekomenduotina ją nusikabinti.

 

Markizę įmanoma tvirtinti/montuoti ir pačiam, vis dėlto iš patirties rekomenduotume užsakant markizę leisti pasirūpinti profesionaliems montuotojams ir jos tvirtinimu. „Laurestos“ montuotojai jau yra sumontavę daugiau nei 500 markizių.

Markizių priedai

Atkreipkite dėmesį, ar markizėje yra įmanoma uždėti papildomas atramas. Jos ypač aktualios, jei Jūsų namas yra atviresnėje ir vėjuotesnėje vietoje, taip pat šios atramos padidina didesnių matmenų markizių stabilumą.

 

Šios atramos vadinamos įvairiai: „priekinio karnizo atramos“, angliškai „Awning Assist Brace“, „Wind Support Pole“, „Wind Support Leg“.

 

Ne visuose markizių modeliuose yra galimybė užsakyti papildomą apdailą (kitaip dar vadinamą karnizą / dekoratyvinę juostą, angl. „volant“, „valance“) markizės priekyje. Šis karnizas ne tik suteikia papildomą uždangą nuo saulės bet ir padidina privatumą.

Markizės atsarginės dalys

Prieš įsigydami markizę pasidomėkite, kiek metų pardavėjas dirba su šiuo gamintoju, kokia gamintojo patirtis metais. Nuo to gali priklausyti ir kitas galimai labai svarbus aspektas tolimoje ateityje: galimybė įsigyti markizės atsarginių dalių.

 

Įsigiję markizę iš patikimo ir ilgamečio rinkos pardavėjo, būsite labiau užtikrinti, kad ir po kelių metų galėsite gauti savo markizei atsargines dalis. Be abejo, čia teorinė tikimybė, nes daugeliu atveju tvarkingai eksploatuojamos markizės funkcionuoja tikrai ilgą laiką. „Lauresta“ dirba su vienu didžiausių Europos markizių gamintoju iš Lenkijos – „Selt“. Šios kompanijos markizės naudojamos beveik visose Europos šalyse.

Atsarginės markizių dalys

Garantija markizei

Pagal LR įstatymus markizei suteikiama 24 mėn. garantija, be abejo, su sąlyga, kad markizė eksploatuojama pagal taisykles.

 

Kaip ir buvo jau minėta, atkreipkite dėmesį į markizės pardavėjo ir gamintojo reputaciją, patirtį, nuo ko daugiausia ir priklauso garantinių sąlygų išpildymas – juk „dingus“ markizę pardavusiai įmonei ar asmeniui „dings“ ir garantiniai įsipareigojimai.

 

„Lauresta“ jau nuo 1993 m. parduoda ir montuoja markizes Lietuvoje bei Latvijoje, todėl pasirinkę mus būsite tikri saugumu bei garantinių įsipareigojimų vykdymu.

Kaip išsirinkti markizę kaina akcijos

Jeigu pasimetėte tarp markizių pasirinkimų ir reikia profesionalaus patarimo – susisiekite su mumis: siųskite el. užklausą, skambinkite tel. +370 640 12345 arba atvykite į artimiausią LAURESTA saloną.

Mūsų klientai kalba

Valdemaras

Ačiū už kokybiškai atliktą darbą !!!! Veiksmas šalia Klaipėdos, meistras Marius(gaila nepaklausiau pavardės) montavo plisuotą tinklelį terasos durims. Vertinu trumpai: P...

Skaityti visą
Lina Interjero dizainerė

Ačiū už laiku ir kokybiškai atliktus darbus. Darbus ir paslaugas užsakiau, kai jų reikėjo "vakar", o Lauresta susitvarkė su užduotimi puikiai ir padarė viską laiku....

Skaityti visą
Laima

Laba diena,
Šiandien Jūsų montavimo specialistas mūsų bute Kaune, P. Plechavičiaus g.        iš naujo sumontavo gamykloje pakoreguotus roletus. Dabar langai už...

Skaityti visą
Tomas

Buvo atlikus pliusuoto tinkliuko remontas, tačiau įdėjo ne tas detales, dėl ko nepavyko susimontuoti. Informavus apie klaidą netrukus atvyko specialistai ir viską sutvarkė. ...

Skaityti visą

Naujienų prenumerata

Pirmieji gaukite specialius pasiūlymus, informaciją apie akcijas, nuolaidas

Naujienlaiškio prenumerata.

Palaukite...

Prenumerata sėkmingai užsakyta